Konečně jsem pochopila, proč jsem Mrzimor.

30. dubna 2014 v 10:21 | Ammy Trixit |  ŽvB - 1. ročník
Poslední dva dny jsem nepsala. Tak píšu teď.
Včera jsem neměla nic, ve škole. Pondělí máme volno a mě to děsně štve. Za celý den jsem šla jenom za doktorkou Pomfreyovou. Pak jsem jen chodila po hradě a seznámila se lépe s Michaelem Woodem. Je to super kluk, začínáme si rozumět a dost mě ovlivňuje na dobrou stranu. Začínám se chovat jako správný mrzimorský student.
Už jsem i hrdá na to, že jsem v Mrzimoru. Večer jsme pak vyrazily s Alice a Aliou ven. Ukázali mi, kde je černá barva a já si obarvila oblečení. Mohu venku běhat bez toho, aby mě někdo našel. Naučila jsem se i nová kouzla, co jsem našla kdesi napsané na papírku. Vím, že bych neměla, ale jsem v tom docela dobrá. Umím kouzlem zrušit červené jiskry. Hodně se to hodí, když běžíte před prefekty a oni si vás označí červenými jiskrami. Pak je sice naštvete ještě víc, ale ... prostě se to hodí.


Další den byl zajímavější. V úterý máme tři hodiny. Přeměňování a Dějiny. Přeměňování teorie mi docela dost jde. Pořád jsem se hlásila a věci okolo přeměňování mi šly, až moc dobře. Věděla jsem, že bylo první než formule, jako bych to už někdy viděla. Možná jsem slyšela mamku jak se o tom baví s otcem. Ruku mám pořád zafášovanou a bolí mě. Ale chci si psát zápisky pořádně, tak už to chci pryč. Bolí mě hlava. Už dlouho.
Mám opsané všechny sešity. Beccu furt bolí to oko, má ho zarudlé, mám o ni strach. Skoro se nebavíme.
Potom jsem šla na oběd potkala jsem Merovola, tak jsme se chvíli bavili a on pak musel jít.
Potom byly dějiny. Máme na ně takového podivína. Je pohublej a potkávala jsem ho v Kotli. Vždy na nás koukal jako na odpad a frkal. Nelíbí se, mí že ho máme na dějiny zrovna my, ale nebudu ho soudit. Je super, že nechce abychom chodili v uniformách.
Dostali jsme hnedka úkol o odvětvích magie a já ho mám jen díky Michaelovi.

Pak jsme měli volno celý den, zkoumala jsem chodby a pak mi spolužák ukázal Kenneth ukázal chodbu čistokrevných. Je to super zkratka. A znají to jenom čistokrevní.
Mám v plánu požádat o něco pana profesora Redhorna, ale to ti ještě říkat nebudu. Až mi to profesor povolí nebo zakáže, tak o tom napíšu.
Pak se ozval rozhlas. Náš kolejní nás svolal do společenky a pěkně zuřil. Protože, se přehlédl a viděl mínus 11 bodů místo plus. Nakonec se uklidnil a jen nás varoval, že nesmíme dělat hlouposti, tím nás jenom navnadil, ale ten večer nikdo ven nešel.
Alice a já jsme nakonec se začali bavit a Alice mi něco ukázala. Pomáhala mi cvičit kouzla. Nakonec mi řekla, že spolu prozkoumáme hrad. Já se tak těším, Alice mi ukáže tajné chodby!


Pak jsme se bavili víc s Michaelem. Myslím, že jsme se ještě více skamarádili. Chce mě večer provést po chodbě, tedy my tomu říkáme procházky. Vysvětlil mi co jsou to kouzelná odvětví. To je jenom dobře. Jsem ráda, že mi pomáhá. Já bych jinak ty dějiny asi nedala. Večer jsem ještě půjčila Becce lucernu a křesadlo. Běhala večer po hradě, co jsem pochopila. Doufám, že ji nikdo nechytl. Jednou jsem takto viděla jednoho prefekta, či primuse, zmiozelu. Naštěstí mě nechytl. Tak jsem mohla v klidu běhat po hradě.


Nakonec ti chci říct, našla jsem si nové přátele, ale Zmiozel se mi už oddálil. Becca se mi oddálila. Možná je to tím okem. Má s ním hodně problémů. Ale už vím jistě, že se klobou nezmílil, když mě poslal do Mrzimoru, a já mu za to děkuji.
 


Komentáře

1 Alice Alice | 30. dubna 2014 v 11:50 | Reagovat

Hezký zápis :) Ale jen si trochu rýpnu - mé jméno se neskloňuje není to české, ale anglické [Elis] :)

2 Shinji Shinji | Web | 30. dubna 2014 v 13:02 | Reagovat

Muhahaha! Jen počkejte Mrzáci ]:)

Moc pěkný článek
                 ... tak přemýšlím, jestli se dá tajným chodbám říkat tajné, když je zná každý :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama