Červen 2014

Zkouškové hotové, na obzoru prázdniny.

26. června 2014 v 8:57 | Ammy Trixit |  ŽvB - 1. ročník
Tak první várka zkoušek za mnou. Klepala jsem se u přeměňování jako osika. Dostala jsem za úkol promenit jabko na dort, pak datli a myslím mrkev. Teorie byla docela brnkačka i praxi jsem dala s klidem, vše proměnila, ale … byla jsem vyklepaná.
Potom byly lektvery. Bylo to hrozné. Teorie byla děsná, nevěděla jsem skoro nic, ale tak aspoň na P by to mohlo být. Praxe kupodivu šla mnohem lépe než teorie, ve které jsem nevěděla skoro nic.
Vařili jsme Lehosil a já ho měla do 7 minut hotový. Juhů.
Nakonec jsem šla na kolej. Chvíli jsem si povídala s Michaelem, ale byl po zkouškách tak zničený, že si šel lehnout. Já šla trénovat kouzla a trochu se učit.

V úterý jsme začínali zkouškou z dějin, no chodila jsem docela pravidelně, ale i tak poslední dvě otázky mi docela vyrazili dech. Popravdě dějiny miluji, ale tohle mi opravdu nešlo. Jako bych měla vymeteno v hlavě. S pocitem méněcennosti jsem se vydala na zkoušku z Astronomie, kterou nás učí náš kolejní super učitel. No, tak po příchodu bylo plno a neměli jsme si kam sednout, ale zkouška se mi zdála lehká. Docela jsem se u ní i pobavila, některými otázkami. Seděli jsme v malé učebně a profesor hlídal, abychom neopisovali, no …. ono nebylo od koho opisovat.
Nakonec zkouška z OPČM. Tato zkouška zahrnovala dvě části - praktickou a teoretickou - teoretická část byla jednoduchá a praktická, když jste se učili také. Ale ne všichni z našeho ročníku praktickou zkoušku dali, lidi spíše odpadávali v přeměňování. :(
Nakonec jsem šla si sednout do klidu a narazila na Alice. Šly jsme na střechu a povídali si. Byla jsem tak ráda, že ji zase vidím. Povídali jsme si jak mi je, jak jdou zkoušky a dozvěděla jsem se že Blair je na ošetřovně. Jsem z toho docela v nervech. Pak mě Alice nahnala na večeři. Někdy se chová jako starší sestra. >.< Našla jsem klidné místečko u ošetřovny a našla Merovola. Zkoušel na přeměny tak jsem mu udělala figurínu. Bavili jsme se až do večerky.Středa, nejhorší den na světě! Kdyby jsi to viděl deníčku!
Prvně létání. Otázky jsem věděla, ale některé byly spíše typovačka. Seděla jsem v lavici a potila studený pot. Ke všemu jsem měla pocit, že se mi Erin a John začínají záměrně vyhýbat. Celé to vygradovalo po kouzelných formulích. Kdy byla praxe i teorie. Naštěstí docela brnkačka. Tedy pro některé.
Pak mě odchytl Thomas. Teda už na formulích nás odchytl. Byl naštvaný, že si ho nevšímáme. No, a pak to celé začalo. Naštvala jsem se i já. Protože jsem měla pocit že Erin a John se mi vyhýbají. Ke všemu Alice je pryč a pak i Blair. Mám jen Michaela, i Becca je mimo mou kolej. Začala jsem na něho ječet, ať mi dá pokoj. A z toho vznikla scénka, kterou musela řešit paní profesorka Lorra Strawberry.
Takže z koleje nemohu bez dozoru, protože se Thomase bojím. Bojuji se strachem, ale je silnější než já. Asi budu muset počkat na prázdniny a přes ně se zotavit, možná bych měla navštívit Rose, teda … no … aby mi pomohla se s tím vyrovnat, nebo Thomasovi neodpustím.


ZA 2 DNY JSOU PRÁZDNINY!!!!
PS: Vyhrává Zmiozel po několika letech.


Famfrpál, páska a učení na zkoušky ....

16. června 2014 v 12:05 | Ammy Trixit |  ŽvB - 1. ročník
Konečně jsem zkusila famfrpál. Vím, mám strach z výšek, ale překonala jsem to a letěla. Blbli jsme s camrálem a házeli si. V letu se to blbě chytalo. Je to rychlá hra, ale přesto se mi povedlo parkrát chytit camrál a hodit. Nakonec jsme od Jacoba dostali darek. Měla jsem na sobě poprvé dress a bylo to super! Opravdu jsem si to užila. Příští rok bych měla být více aktivní v týmu, teda doufám.


Potom jsme večer blbli a já chtěla jsem zkusit pásku přes oči. Byla to blbá sranda. Michael to zkusil taky po chvíli to bylo pryč, ale já to měla furt. Seděla jsem s paskou na oči a byla slepá, slyšela jen hlasy okolo. Nešlo to vůbec dolů. Snažila jsem se to strhnout i ručně. Pak přišla Ay a když zjistila co se stalo, vodila mě po kabinetech, ale ty byly prázdné. Nakonec to začali lidé vzdávat, pomalu odpadávat. Nakonec mi Michael a Jerry sehnali profesora Jacoba Careye. Díky němu jsem mohla spát v klidu na pokoji, bo bych to jinak nenašla (zakopavala jsem o všechno okolo). I když jsem se klepala ještě dlouho, a mluvila jsem docela z cesty … ráda bych se omluvila, ale mám strach … myslím, že si Ay musí myslet, že jsem cvok, ale já vždy kecám z cesty, když jsem nervózní.


Potom jsme až do rána seděli s Jerrym a povídali si o životě. Já mu řekla o své šílené rodině. Prostě jsme se bavili a užívali si.

Pak ...
Bylo to včera, když jsem se naučila konečně poslední kouzla. Pomohla mi s tím Ay, říkala ať se soustředím. Podle sešitu jsme pak jeli kouzla co umí prváci. Jsem tak ráda, že to umím! Proboha děkuji ti Ay, neproletím u tří předmětů! :3
Celou noc jsem dělala formule, přeměnko a OPČM. Docela problémy mi dělalo vyrážecí kouzlo, ale už ho taky umím! Teď jen procvičuji. Lektvarů se bojím furt, ale věřím, že budeme mít něco lehkého, ne těžkého. Pani profesorka se nám vždy snažila pomoct.
Víš, já si asi lektvary na NKÚ nevezmu, ale o tom je brzo uvažovat.

Další věc ...
Alice je prostě poslední dobou strašně chladná, mám o ni strach, ale nenechá si pomoct, nechce mi cokoliv říci. Celý večer jsem byl z jejího přístupu špatná, že jsem šla spát dřív. Vím, že to nemá lehké, to nikdo. Všichni máme své komplikované životy. To mi připomíná, že jsem dlouho neviděla Merovola. Vlastně jsem neviděla ani Beccu, docela je to děsivé.

No, na zkoušky jsem plně připravena, v nejhorším dostanu Pečka … ale na trolly to nevidím.

Pac a pusu
tvoje Ammy

Dívka, co měla přežít ...

9. června 2014 v 11:12 | Ammy Trixit |  Básně a příběhy
Ammy velice ráda píše příběhy s tematikou na smrtijedy. Vlastně skoro furt, je tím dost podeslá. Od doby co se dozvěděla, že smrtijedi existovali. Tady je něco z její knižky.

Poslední hodina.

9. června 2014 v 11:05 | Ammy Trixit |  Básně a příběhy
Ammy velice ráda píše příběhy s tematikou na smrtijedy. Vlastně skoro furt, je tím dost podeslá. Od doby co se dozvěděla, že smrtijedi existovali. Tady je něco z její knižky.


Narozeninová oslava a další překvapení ...

9. června 2014 v 10:13 | Ammy Trixit |  ŽvB - 1. ročník

LEKTVARY JSOU KATASTROFA!
Jestli si na zkouškovím nevytáhnu něco co umím tak proletím jak namydlenej blesk a Mang uvidí jen ohnivou čáru. Ke všemu tam nebyla. Ještě že tak na hodině jsem se totálně zmenožnila! To jsi ještě neviděl ... 2x mi z toho vznikla taková břečka, že nalit to někomu do pití má zažívací potíže měsíce. Už jen počkat až nastane výbuch ... Ironie je, že mi nejdou jen lektvary co se musí vařit pod 50 stupni, tedy takzvaným studeným ohněm. Já bych to střílela ....

Ale přesuňme se k veselejší věci ...
Alice a Becca mi uspořádali oslavu narozenin. Měli jsme dort a dostala jsem dokonce dárek! Ano já dostala dárek! Už jsem přece velká holka, ale udělalo mi to radost. Mám totiž kamarády. Alice tam udělala plno barevných světýlek a nechali mě sfouknout svíce. Přání neřeknu, jen naznačím týká se to zavěreček. Já jsem tak ráda, že si na mě holky vzpomněly.
Thomasovi se vyhýbám, mám z neho strach a jemu to vyhovuje. Vlastně neřekl ani popel. On ví o co jde a já to nebudu rozhrabávat.
Blíží se zkoušky a můj žaludej je jako na vodě. Mám strach. Chodím na hodiny ne že by ne ... ale ... prostě mám ze zkoušek strach ... Musím se více začít učit formule.


Takže, bych to shrnula. Jsem dvanáctiletá mladá slečna bez domova. Jediný příbuzný je babička, která si mě nemůže vzít k sobě. Ale co víme, třeba otec zase dostane rozum ... možná ... spíš ne.

Pac a pusu
Ammy

Před zkouškami ...

5. června 2014 v 12:35 | Ammy Trixit |  ŽvB - 1. ročník

Pomalu se blíží naše zkoušky z prvního ročníku. Dneska budu muset zkusit jít dělat lektvary. Poslední dny se mu nevede. …
Měla jsem narozeniny, moje dárky? Michael spadl ze schodů, nebo já ani nevím co se stalo, natloukl si a nepoznává nikoho …. a pak Alice … jsem v nebezpečí života. Asi brzo nebudu na tomto světě.
Prostě super narozeninová párty, se super narozeninovým dárkem.
Je mi tedy dvanáct a necítím se nějaká jiná. Poslední dny jsem do tebe nepsala, tak si to zrekapitulujeme.

Po vánocích bylo vše takové stereotypní, jediné plus, otevřeli nám knihovnu, hned jsem si půjčila knihy a zjistila, že kouzelníci neznají vůbec mudlovský svět! Tu knihu co napsal jeden kouzelnik jsem měla chuť zahodit a zničit.
Zase jsem si něco udělala, takže jsem ležela s otřesem mozku na ošetřovně, ale bylo to příjemné odreagování.

Další věc, zmizel Daniel Styx. Blair je z toho na mrtvici … nevím jak ji pomoci, když neumím pomoct ani sobě a Alice! Blair mám o ni strach tolik ji to ranilo. Bystrozoři to vyšetřují, ale mám pocit, že jsem toho zjistila víc než oni …

Pak Valentýn, dostala jsem od Amorka asi 3 přání. Recitoval mi to ve vstupní síni. Všichni na mě koukali. Cítila jsem se jako idiot. Michael mi dal dárky, já zase nic neměla cítím se tak blbě. On má o mě strach, já zase o něho. Miluji ho, ale mám strach, že ho tolik zklamu.
Valentýn jsme běhali spolu. Vlastně to bylo krásné.

No a po Valentýnu jsme s Merovolem hledali Alice. Vysvětlím to. Alice nechce spát na koleji. Vlastně … odešla z koleje úplně. Jsem z toho špatná. Alice se mě ujala, hned když jsem dorazila beru ji jako starší sestru. Když utekla, já ji hledala v lese a tam najednou byl vlk … utíkala jsem a vlk za mnou … proboha … myslela jsem, že umřu. Naštěstí mě nechal být, prostě jsem tam seděla a brečela. Našel mě Merovol a okamžitě nahlásil Hagridovi, že mě napadl vlk. Pak mě odvedl do školy, kde jsem se málem sesypala. Šli jsme si sednout někam kde byl klid a povídali si.

No a poslední dny … před narozeninami …? Jack a John se totálně pomátli. Ay se něco přihodilo je tak bledá, mám o ni strach … jako by se vyhýbala lidem. John, nakonec jsem i ráda, že tam je. Pomáhá mi v lektvarech … Jack je asi na záchytce, měli by ho zavřít do cvokhauzu. Vytahival nůž řval, že se chce zabít. Chytla jsem těn nůž za ostří a pořezala si ruku … prostě super ... Sayka mi ji ošetřila, ale mám na ní jizvu.

Tak tohle jsou poslední měsíce na škole. Myslíte si že je všechno ok a najednou zjistíte … že se vám vše sype pod rukama.