Červenec 2014

Šokující dopis od otce.

27. července 2014 v 9:00 | Šokující dopis od otce. |  Prázdniny 95/96

Za poslední týdny se nic moc neděje.
Byla jsem u babičky … říkala, že ji psal otec a je rozlícen mým přístupem k rodině! On mě vyhodil na ulici! Že by si konečně si uvědomil, že jsem jeho jediný dědic? Mám strach co udělá, jestli nepojedu domů, ale já se vrátit nemohu … on mě zabije pokud se vrátím.
Psal mi, že mi to odpustí když se vrátím, ale vidím to na pěkné crucio nebo něco podobného. Erin se vrátila ve stavu nepoužitelném. Děda ji pěkně zmlátil, nechápu proč, je v nebelvíru měl by být hrdej na vnučku a ne ji mlátit.
Lovím ryby. Je to dobré na přivýdělek. Denně tak vydělám 7 - 8 galeonů což je fajn. Míša chudák semnou v dešti stojí na molu.

Když jsme u Michaela, pěkně mě vyděsil! Praštil se do hlavy a museli jsme ho s Jacobem táhnout do nemocnice. Zde musel zůstat celý den. Prostě hrůza! Myslela jsem si, že probrečím celou noc, což jsem taky udělala.

Mám tedy dilema zda jet domů nebo ne.
Nechci dopadnout jako Erin, ale pokud nepřijedu otec se rozhodne a navštíví mě sám v temné uličce až se budu vracet z příčné ulice. Mám prostě strach.

Prázdniny jsou tady ...

2. července 2014 v 1:23 | Ammy Trixit |  Prázdniny 95/96

Prázdniny začaly a nová dobrodružství taky!
Ráno před odjezdem jsem se probudila celá rozlámaná. Prázdný pokoj mě docela trápil. Vzala jsem kufr, koukla na kamarádčinu prázdnou postel a povzdychla si. Ve vstupní hale jsem mrskla kufr do truhlice na kufry a šla se v poklidu najíst.
Chvíli na to nás svolala profesorka Strawberry, brala nás po skupinkách k přenášedlu. To byla novinka. Musela jsem se toho dotknout, aby mě to odneslo. Starej hrnec …. ach jak zajímavé přenášedla …
Seděli jsme pak v kupé: já, Richard, Jacob, Simon, John a Erin. Docela jsme se bavili až na Ričiho a Erin ti dva spali. Se Simonem jsme docela pokecali o mudlech, docela super kluk. Jacob zase dělal svoje vtípky …
V kotli jsem dostala kufr a ubytovala jsem se. No … Michael zůstal na hradě, dojel až druhý den. Jsme spolu na pokoji a nestydím se za to.

Další den jsem šla do banky. Dostala jsem 29 galeonů a tak jsem šla koupit knihu - lektvary pro druhý ročník. Nějaké jídlo, pomůcky a najednou je z 29 galeonů jenom 19. Dost strašné. Musím si zajít na brigádu. Nebo něják vydělat prachy … pak se je mně nastěhoval Míša a jeho 4 kufry. A pokoj je zaskládaný. Musím sehnat někde kufr …
Vyrazili jsme za Jacobem. Kluci mi udělali překvapení … no a pak mám velké okno.
Probudila jsem se u Alice doma. Alice se mě ptala, zda jsem ok, a jak se cítím. Pamatuji si jen záblesky, to že jsem několikrát upadla na zem a smála jsem se jako blázen. Cítím se opravdu trapně. I když je to ponaučení a spálení prstů… neměl by se tento zapisek jmenovat jinak?… Spálila jsem se a už nikdy tohle neudělám, jsem přece slušná holčička z Mrzimoru… Jsem ráda, že mě ostatní nenechali na pospas osudu….
Ten den co jsem se probudila, jsme hodně řádily s Becci. Becca je totiž drak… :D Běhali jsme všude možně. Koupila mi mudlovské propisky!!! ANO!! MUDLOVSKÉ!!! Jsem za ně tak ráda! Nikdy jsem je neměla! :'D Tohle je tak super dárek.
Pak jsme se cpali sušenkami a dýňovýma paštičkami… prostě super noc.


Další den jsem byla převážně s Míšou. Jacob nám nabídl doučování tak jsem šla. Na lektvary jsem se ráda kouknula, a potom jsme začali hrát flašku. Dost jsme se bavili, ale pak šel Jacob spát. S Míšou jsme šli do děravého kotle. Tam jsme se dali do řeči s Thomasem Walkerem. Je to podivín na to že chodí do Havraspáru. Chodí do 4. ročníku a je to taková třeštidlo. Pokousala mě jeho kniha a pak jsem ho honila po hostinci, než na nás začal být ošklivý chlápek za pultem. Tak jsme šli raději spát.

Mimo hru: Než začnete soudit kvůli tomu opilství. Nikdy nevíte, co se stalo. Ano, je jí jen 12 let, ale když nevíte, co se stalo, je lepší nesoudit. Vím, jaké reakce měli jiní. Ale každý někdy udělal hloupost.