Říjen 2014

Vánoce a ten zbytek ...

30. října 2014 v 11:01 | Ammy Trixit |  ŽvB - 2. ročník
Pomalu se blíží zkoušky a my ještě neměli lektvary, neumíme kouzla z přeměňování, formulí ani černé magie. Kde to sakra žijeme?! Proboha pomalu šílím, ale začnu od začítku.
Byl tu hellowen. Den masek. Šla jsem za démonku, protože jsem nestihla hellowenský crofting. Musela jsem si půjčit kostým, dost mě to mrzelo. Ale byla jsem vybrána do 6. vyherců u kterých se rozhodovalo kdo vyhraje ceny. No pár lidí si ke mně stouplo, chtlě bych jim tolik poděkovat. Pak jsem tančila s Beccou, protože Miša byl zase někde v peklech, jako vždy ...
Asi před 14 dny jsem začala rozumět lektvarům tak dobře, že se až divím. Udělala jsem celou učebnici a poslala to profesorovi na kontrolu. Páni! Já umím lektvary! Jediná věc ze které jsem měla strach a já ji podrobila! Jsem tak dobrá. Ale vraťme se k tematu, Vánoce jsou tady. Včera jsem rozposlala dárky a první dostala. Od Michaela jsem dostala balíček plný věcí, náhrdelník a naušnice, od Alice, užasné tričko s vlčím potiskem a od Linnet jsem dostala mrzimorský skládací plášť. Já poslala snad všem bližným. Snad od otce dostanu to koště co jsem chtěla, no uvidíme.
Moje sova Erranna se včera pěkně zapotila, ale je to šikovná slečna. A dneska jsou VÁNOCE! Už se těším až rozbalím dárečky.

Jo a včera byla tombola a vyhrála jsem uplně užasný kufr! :)

Neštovice

14. října 2014 v 15:32 | Ammy Trixit |  ŽvB - 2. ročník
Tak, první týden v bradavicích a já si dotáhnu neštovice. Co jiného by si naše malá Ammy mohla dotáhnout, že? Ale nejhorší je, že jsem nakazila Alice a ta posléze prvačku. Ležíme teď na pokoji celé pupínkovaté a nemužeme s tím nic dělat. Vedle je jakejsi kluk, asi ho někdo práskl když ukradli Uniterum do palice. Nic si nepamatuje a je celý zmatený a taky je tam s námi Becca, včera se porvala s Rebb a nenávidi ji, podle toho co jsem slyšela. Já Rebb až tolik neznám, ale je hodně nemluvná, hodně mlčenlivá, to je pravda.
Jsem ale ráda, že se mi po prázkách zase vrátila naše Becca. Že se spolu zase bavíme jako by se nic nedělo. Dost mě mrzelo, že o prázkách mě nechala samotnou a já ji. Snad se to celé zpraví ještě víc.

Zase Bradavice …

7. října 2014 v 16:01 | Ammy Trixit |  ŽvB - 2. ročník
Ve vlaku jsem seděla s Beccou, Rebb a Mišou, pár prváků co pospávalo. Myslím že jsme si to užili, projížděli jsme tunelem a já lochtala Míšu na břiše, koupila si noviny ale nechodila paní s plsáním cože mě velice rozzlobilo, ale co. Tak ...
... a je to tu. Vrátili jsme se do Bradavic. Hnedka na začátku bylo rozřazování dětí do kolejí. Bylo divné sedět tam jako druhák, nevidět nikde Blair. Bylo divné sedět mezi staršími studenty. Ale zvykla jsem si.
Co mě zaujalo na žáčcích tak tyto jména: Jaká si Carrie Clevenger, Linnet Swonn a Hazel Wright. Nevím proč, zrovna tato trojce, ani proč jsem se tolik zajimala do jaké koleje půjdou. První slečny šli k nám a poslední Hazel šla do Havranspáru. Jo a Matthew Pierce šel taky do Havranspáru. Moc jsem mu to přála, je tak i Kath, takže tam má někoho známého. Příjde mi, že tento rok všichni běželi do Zmiozelu. Slyšela jsem od holek, že jedna holka z Havranů udělala scénu jak malé dítě. Pamatuji si jak jsem já dělala podobnou scénu, ale zvykla jsem si v Mrzimoru. To je moje kolek a rodina.
Jo, novinka!
Bydlím s Ay a Alice na pokoji. No konečně s někým koho znám a má mě rád. Nemohla bych bydlet na pokoji s prvačkama. To by po mně profesor Nomos nemohl chtít.
Hned jsme se ubytovali a večer ještě honili holku po večerce po chodbě. Daleko naštěstí nešla. Vysvětlili jsme ji, že po této hodině by ji učitelé asi uškrtili a co teprve prefekti. Stačí, že budou škrtit mě. Odbíhám od tématu … zpátky ke škole.
Je tu plno učitelů, nových učitelů. Jeden běhá skoro nahatej! Já se ho docela bojím, vypadal trochu jako ti lidi z dokumentů o pustině! Snad to bude dobrý učitel.Takže shrneme celý den. Byl super, extra a potkala jsem mnoho nových tváří, se kterýma se budu muset seznámit.

PS: Bude mi tu chybět Ash, pravá hrozivá atmosféra, kterou vydával když se plížil chodbama. Nikdo nikdy něvěděl kdy na něho tento člověk skočí. Fakt mi už teď chybí.

Tvoje Ammy

Ash, Ben, Jamie a jiné problémy.

1. října 2014 v 15:31 | Ammy Trixit |  Prázdniny 95/96
Za poslední dobu se toho moc nezměnilo. Přišli prváci, dělají blbosti jako vždycky. Stříhání vlasů je ohromná zábava, haha *smutný smajlík*. Dlouho jsem neviděla Míšu, asi toho má moc a na mě nemá čas. Ale, to jsou moje osobní problémy, zaměřím se na nedávné usálosti. Seznámila jsem se s Mattem, je to bratranec Kath Star, myslím, teď si nejsem jistá. Když jsme se neznali křičeli jsme po sobě a chovali se jako děti, ale teď jsme tým.

Jednou večer se vrátila Kath a přivedla sebou ASHE a JAMIEHO! Nemám Ashe ráda, ubližuje mi. Nic jsem mu neudělala, tedy až na to dupnutí na nohu, ale copak to mohl cítit? Ke všemu se k nám vlámal BEN. Nechápu, jak může se dostat dovnitř bez klíče a kamínku. Chvíli jsme je otrovovali a pak ... myslím, že to byl ASH, poslal na mě kletbu: Žer slimáky. Nikdy mi nebylo blběji! Já ho fakt nesnáším! *několikrát obtažené*

Další den jsem odešla do kotle, a když jsem se vrátila, byl na posteli vyskládaný kufr s plyšáky. Určitě to byl ten otrapa Ash, nemá mě rád. Mě osobně nevadí, tedy pokud nechce zabíjet děti. Nechápu deníčku, jak muže mít dítě. To děcko musí být buď klikař nebo chudák. *smajlík*. Možná kdybych Ashe neotravovala nechal by mě být, ale my si chránili dům!

Vrátili Jennu, nebyla jsem ji navštívit, ona je přece jenom ... prostě mě nezná. *smutný smajlík* Becca se mi neozvala už několik týdnů. Včera jsem slišela, že odešla z kotle, nechápu co se děje. Aspoň si (doufám) Jamie dal nemyslí, že jsem unesla Jennu já. Jak bych to asi udělala?

Mám zase modré vlasy. Líbili se mi. Tak proč je nemít zase, a k tomu. Peter nakazil Lissu nějákou nemocí. Chovali se jako blázni. Tak jsem požádala o pomoc jednu moc hodnou slečnu, ta dovedla lekokouzelnici a ta je odvedla do nemocnice.

Myslím, že víc zajimavých činností jsem nedělala. Nudím se denně u lovu ryb. I když ...
Nedávno byla slavnost. Koupila jsem si lístky do tomboly a vyhrála užasný set na květiny a zahradničení! Ta slavnost se týkala jakého si Unitera. Najákej chlapík ... teda jeho žena, ho našla na půdě. Pak ho zkoumalo ministerstvo a zjistilo že patří Bradavicím. No aby ne, když je barevný podle školních kolejí. Bylo tam plno učitelů a nakonci padaly čokoládové žabky. Prostě legrace, i když mi příjde, že ministerstvo u toho sedělo jen aby se ten šutr neztratil. Poslední dobou moc nedělají, asi mají mnoho práce.

Jo, chudák, Ben byl pasován na náhradního otce, nevím zda mu to někdo řekl, ale bude to muset překousnout. Pokud vydrží naše nástrahy a pasti, pak je ten pravej. *smajlíci*.

Tvoje Ammy